8
17
18
19

Rok szkolny 2017/2018

 

Rok szkolny 2017/2018

Prosimy o przekazywanie wychowawcom tekstów i fotografii z życia klas do zamieszczenia na tej stronie.

 

4 września 2016 (pn) - rozpoczęcie roku szkolnego

Jak co roku rok szkolny rozpoczął się od udziału uczniów w mszy świętej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Potem odbyły się spotkania w budynku szkolnym z wychowawcami klas.

14 września 2016 (pn) - wycieczka do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego

W dniu 14 września 2017r. klasa II pod opieką p. Barbary Skwarek wybrała się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie podziwiali piękny renesansowy spichlerz zbożowy z końca XVI wieku, poznali osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej okolic Kazimierza Dolnego, obejrzeli panoramę Małopolskiego Przełomu Wisły. Obserwowali z bliska życie pszczelej rodziny oraz mieszkańców wiślanego akwarium. Młodzież była zafascynowana wystawami  z dziedziny geologii, paleontologii, botaniki i zoologii oraz eksponatami pochodzącymi głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Następnie kierując się malowniczymi wąwozami udali się do malowniczego Męćmierza, dawnej wioski flisackiej położonej u styku trzech jarów. Wizytówką tego miejsca są tradycyjne chałupy kryte strzechą oraz drewniana studnia na skrzyżowaniu dróg. Stąd tylko kilka chwil do wiatraka, skąd uczniowie podziwiali  piękny widok na przełom Wisły.  Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz miłych wspomnień :)
[autor B.Skwarek]

4 października 2017 (śr) - powiatowe biegi przełajowe

W tegorocznych biegach terenowych nasze liceum wystawiło dwie 6-osobowe drużyny chłopców pod opieką trenerów Henryka Arciucha i Michała Walendziaka.Pierwsza drużyna do czwartej zmiany utrzymywała III miejsce mając wyraźny kontakt z miejscami I i II. Niestety na 4-tej zmianie kontuzji uległ  jeden z zawodników i z tego  powodu powstała zbyt duża strata do odrobienia. Ostatecznie Sztafeta IV LO uplasowała się na 5-tym miejscu. Druga drużyna składała się z uczniów klasy pierwszej. W rywalizacji z klasami trzecimi i drugimi pobiegła na miarę możliwości.
Biegi odbywały się na dystansie 1300 metrów w lasku przy Szkole podstawowej nr 6.  [autor: H.Arciuch]

 

Rok szkolny 2016/2017

 


1 września 2016 (cz) - rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole:
- godz. 8:30 - Msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach (dawny "Garnizon")
- godz.10:00 -  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole
Z nowości warto zwrócić uwagę na fakt, że już są dwie klasy. Poza tym szkoła zmieniła adres na ul. C.K. Norwida 8A


15 września 2016 (cz) - wycieczka do rezydencji Czartoryskich

Na zajęciach jęz. polskiego kl.I miała wycieczkę pieszą  z przewodnikiem do rezydencji parkowo-pałacowej Czartoryskich. 
Podczas wycieczki przewodnik Jacek opowiedział nam o historii Puław, głównie z okresu tzw. "złotego wieku", gdy Puławy były własnością rodu Czartoryskich. Dowiedzieliśmy się, że tu przebywali przedstawiciele trzech pokoleń Czartoryskich. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obiektów, w tym Świątynię Sybilli - najstarsze polskie muzeum narodowe założone w 1801 roku przez księżnę Izabellę Czartoryską. (klasa 1)


13 października 2016 (cz) - II Turniej wiedzy o Janie Pawle II

W Zespole Szkół Technicznych 13 października odbył się II Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Został zorganizowany z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego w Puławach.
Naszą szkołę reprezentowali: Michał Łukaszuk z kl. II, Jakub Świstowski z kl. I oraz Daria Warowna z kl. I.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. Nasza drużyna znalazła się w gronie finalistów i wywalczyła III miejsce.
Gratulujemy!


30 stycznia 2017 (pn)  - wycieczka kl. I do Biura Maklerskiego

 
Po feriach zimowych przyjemnie było zacząć od wycieczki. Tym razem klasa I na lekcji podstaw przedsiębiorczości uczestniczyła pod opieką pani Barbary Pruchniak  w wycieczce do Biura Maklerskiego Pekao S.A. przy al. Partyzantów. Była to okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy w banku.
 

8 lutego 2017 (śr) - zwiedzanie wystawy paleontologicznej

Po 4 godzinach lekcyjnych uczniowie klas I i II pod opieką pani Teresy Stefaniak i pana Wojciecha Wiejaka  udali się na wycieczkę do oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej, która mieści się w budynku IUNG czyli w byłej rezydencji Czartoryskich. W czytelni tej biblioteki można było obejrzeć ciekawe zbiory czasowej wystawy paleontologicznej pt. "Jura - zapis potrójny". Po wystawie oprowadzała sama autorka wystawy - pani Hanna Pawłowska - emerytowana dziennikarka, której pasją jest kolekcjonowanie skamieniołości z różnych epok. Na wystawie były eksponaty wypożyczone ze zbiorów z Łukowa, z Gór Świętokrzyskich oraz z Jury Frankońskiej w Niemczech. Tematyka wystawy dotyczyła fauny pradawnego morza w czasach środkowej i górnej jury, tzn. sprzed 135 mln lat. Choć to bardzo odległe czasy to okazało się, że można w skałach z tego okresu odnaleźć ślady organizmów, takich jak: amonity jurajskie, aptychy czy liliowce. Pani H.Pawłowska z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała o zgromadzonych zbiorach, o specyfice pracy paleontologa. [ FOTO ]

15 lutego 2017 (śr) - wycieczka do WSEI w Lublinie

Tego dnia wyjechaliśmy autokarem do Lublina na  pierwsze w tym roku Dni Otwarte Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie przy ul. Projektowej 4. Była okazja odwiedzić  Wydział Administracji i Ekonomii oraz Wydział Transportu i Informatyki. Zapewniono zajęcia w formie warsztatów. Było wiele atrakcji, w tym: przejażdżki samochodem elektrycznym, rozładowywanie korków w mieście z wykorzystaniem programów komputerowych, przenoszenie rzeczywistości do świata cyberprzestrzeni za pomocą skanera 3D. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się, jak założyć i prowadzić własny biznes internetowy, zbadać swoje predyspozycje menedżerskie w oparciu o siatkę przywództwa Blake'a i Mouton lub testu M-ASTRA, potrenować umiejętność zarządzania prowadząc własne przedsiębiorstwo w formie gry symulacyjnej. Były też prezentacje możliwości wariografu, mikroskopu elektronowego oraz tokarki CNC, trening kreatywności w efektywnym uczeniu się oraz zajęcia dotyczące współczesnych zagrożeń terrorystycznych, sposobów pozyskiwania informacji od instytucji publicznych oraz bezpieczeństwa danych w cyberprzestrzeni.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie całej szkoły pod opieką p. Barbary Pruchniak [ FOTO ]

11 kwietnia 2017 (wt) - Dzień Otwarty Szkoły

Dzień ten upłynął w szkole pod znakiem sportu przede wszystkim dla uczniów gimnazjum i ich rodziców. Była okazja do zapoznania się z ofertą szkoły oraz z warunkami nauki i treningów sportowych. W tym roku Dzień Otwarty szkoły miał dosyć bogaty program. Najważniejszym punktem programu był pokazowy trening z udziałem piłkarzy Klubu Wisła Puławy.

Po treningu uczniowie chętnie oprowadzali po pomieszczeniach szkoły. Zapraszali również do swoich pokojów w bursie.  [FOTO]

 

Program Dnia Otwartego IV LO:

  • 12:30 - 16:00 - prezentacja oferty  szkoły i bursy  - budynek  szkoły
  • 12:30 - 16:00 - prezentacja sukcesów naszych uczniów 
  • od 14:00 - otwarty  trening piłki nożnej wraz z piłkarzami Klubu Wisła Puławy – miejsce  orlik przy LO 
  • od 15:10 - otwarty trening piłki ręcznej  wraz z zaproszonymi gwiazdami piłki ręcznej  – miejsce hala ZST  
  • 14:00 - 16:00 - porady doradcy zawodowego
  • 12:20 - 14:10  - otwarte lekcje z geografii, biologii, chemii  

 

 

 

 


9 maja 2017 (wt) - apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Tego dnia nasi uczniowie pod kierunkiem pana Wojciecha Wiejaka przygotowali okolicznościowy apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W auli zebrali się wszyscy uczniowie, aby godnie uczcić to święto.