8
49
69
68

Rok szkolny 2020/2021

24 czerwca 2021 (pt) - zakończenie roku szkolnego 

To był ostatni dzień roku szkolnego. Po mszy św. w kościele MBR odbyło się spotkanie wszystkich klas z dyrekcją szkoły. Zostali nagrodzeni najlepci uczniowie pod względem nauki oraz sukcesów sportowych. Szczególnie wyróżniono 4 naszych uczniów, którzy swoim zaangażowaniem i wyczerpującymi treningami dotarło do Centralnej Ligi w piłce nożnej.

 

31 maja 2021 (pn) - powrót do nauki stacjonarnej 

Od poniedziałku wraca normalność do szkoły. Miejmy nadzieję, że tak będzie do końca roku szkolnego i potem po wakacjach.
Zachęcamy do szczepień, bo to dzięki nim możemy mieć większą gwarancję na zwalczenie zagrożenia koronawirusem.
Zmieniony plan lekcji jest już na stronie w zakładce PLAN LEKCJI


Uwaga! ważne zasady bezpieczeństwa >> więcej na stronie RCKU


17 maja 2021 (pn) - powrót kl.1 do szkoły 

Od dziś nauczanie w trybie hybrydowym czyli powrót do szkoły dla połowy uczniów naszej szkoły. Jako pierwsi do szkoły powrócili uczniowie klasy pierwszej. Jak miło było spotkać się po wielu miesiącach rozłąki z koleżankami i kolegami z klasy oraz z nauczycielami. Każdy spojrzał zupelnie na tę "nową" szkołę.

30 kwietnia 2021 (piątek) - zakończenie roku szk. dla kl.3

Zakończenie roku szkolnego dla klasy maturalnej odbyło się w szkole - godz. 10:00.
Ze względów bezpieczeństwa trzeba było mieć własny długopis oraz przestrzegać obowiązujące zasady w związku ze stanem epidemii na terenie kraju.

Życzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty dla Maturzystów

 
19.03.2021 (pt) - Dzień liczby Pi

W dniu 19 marca 2021 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs „Dzień liczby Pi”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły. Konkurs odbył się online. W konkursie wzięło udział 11 uczniów.
Maksymalną liczbę punktów zdobyła Natalia Okoń i zajęła I miejsce, II miejsce ex aequo zajęli następujący uczniowie: Mateusz Krawczyk, Bartosz Nadzieja oraz Marta Szewczyk. Trzecie miejsce zajęły Dorota Markiewicz oraz Agnieszka Lipiec. Gratulujemy wygranym i dziękujemy za udział w konkursie.

 

23.02.2021 (wt) - zawody II stopnia olimpiady wiedzy ekonomicznej

Nasza uczennica Marta Szewczyk jako jedyna z Puław zakwalifikowała się do zawodów II stopnia (okręgowego)  XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. 23 lutego przed godz.9:00  uczestnicy etapu okręgowego  zasiedli w swoich szkołach. Organizatorzy olimpiady obserwowali zmagania młodzieży online dzięki ustawionym kamerom i z wykorzystaniem programu ZOOM. Do tego etapu zostało zakwalifikowanych 400 uczniów z całej Polski ze 183 szkół.
Etap szkolny odbywał się 11 grudnia również w szkole, opustoszałej z powodu koronawirusa. Marta i dwie inne uczennice z naszego liceum przygotowały się pod kierunkiem p. Pelagii Sułek, za co im wszystkim ogromnie dziękujemy. 

15.02.2021 - Olimpiada Zadań Logicznych

Nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów, co stanowi  3 % uczestników  w województwie lubelskim. Konkurs odbywał się online 15 lutego. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Organizacja konkursu w szkole: p.Monika Rozenkiewicz

 

22 grudnia - życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku

22 grudnia 2020

Akcja wolontariatu szkolnego dla hospicjum odbyła się w formie, jaką można było zrealizować w okresie zdalnej nauki.

15 października 2020 (cz) - 

Nasza szkoła również i w bieżącym roku szkolnym utrzymała tradycje ślubowania klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w skromnej formie z uwagi na zwiększone zagrożenie koronawirusem. Dwie klasy przebywały tego dnia na kwarantannie: kl.3 i kl.2p. W sali lekcyjnej nr 1 starszy kolega Wiktor -przewodniczący samorządu uczniowskiego odczytał treść ślubowania w obecności uczniów klasy 1 i 2g oraz pani dyr.A.Matej i p. M.Zawadzkiej. Uczniowie klasy pierwszej powtarzali treść ślubowania. Następnie uczestniczyli w kolejnych lekcjach. W tym roku zrezygnowaliśmy z otrzęsin, aby ograniczyć kontakty interpersonalne do minimum. [FOTO]

30 września 2020 (śr) - Wybory do samorządu szkolnego /Dzień Chłopaka

W bieżącym roku szkolnym połączono wybory do samorządu szkolnego z obchodami Dnia Chłopaka.[FOTO]

 

 

 

 

21 września 2020 (pn) - Akcja "sprzątanie świata"

Dziękujemy
Społeczność szkolną IV LO, w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” reprezentowały klasy IIp i IIg pod opieką Pani T. Stefaniak i Pani G. Stasiak. Uczniowie wyposażeni w rękawice ochronne i worki na odpady sprzątali teren lasu wokół stadionu miejskiego. Uczestnicy akcji ucząc się segregowania odpadów przyczynili się do poprawy wizerunku i stanu środowiska naszego miasta. Widok zaśmieconego lasu łamał nasze serca i uświadamiał, jakie mogą być negatywne skutki zaniechania takich działań w przyszłości. [FOTO]
Wspólnie dbajmy o czystość naszej Ziemi!

 

5 września 2020 (so) - Czytamy Balladynę

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE 2020. Nagranie czytania fragmentu "Balladyny" pod kierunkiem pani Kingi Próchniak zostało umieszczone na szkolnym Facebooku. Oczywiście z przyczyn obiektywnych nagranie zostało zrealizowane w przeddzień akcji. [FOTO]

 

 

 

1 września 2020 (wt) - rozpoczęcie roku szkolnego

Dyrekcja IV LO w Puławach informuje, że w dniu 1 września (wtorek):

  • 8:00 - msza św. w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej (tzw. "Garnizon")
  • po mszy św. - spotkania w salach lekcyjnych w szkole (oznakowane wejście od strony bloków)
    9:00 (sala nr 1) - uczniów klasy pierwszej i rodziców (po jednym rodzicu) z wychowawcą i dyrekcją szkoły
    9:00 (sala nr 5-aula) - uczniów kl.III
    10:00 (sala nr 3) - uczniów kl. II g
    10:00 (sala nr 4) - uczniów kl. II p

NA POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO